Profesionalas pataria: Kaip išsirinkti dviratį?

Jeigu šį sezoną artimuosius, draugus ir kolegas planuojate nustebinti numintų kilometrų skaičiumi, vien gerų norų ir valios nepakaks, prireiks ir tinkamo dviračio. Antraip, jau po poros važiavimų, jį statysite į sandėliuką ar garažą.
Renkantis dviratį, pirmiausia reikia nuspręsti, kur planuojama važinėti. Pagrindinis visų dviračių skirtumas yra dviračio ratlankio, padangos plotis, dviračio svoris, dviratis turi amortizatorių ar ne. Kuo padanga plonesnė tuo dviratis lengviau ir greičiau važiuoja,. Lygiai taip pat su dviračio svoriu – kuo jis lengvesnis, tuo su juo lengviau važiuoti, pavyzdžiui, jei važiuojama į kalną su 15 kg sveriančiu dviračiu ir su 9 kg sveriančiu dviračiu, skirtumas akivaizdus.

„Jei planuojate važinėtis miško takeliais, kalnuota vietove ar bekele, reikėtų rinktis kalnų dviratį, jei esate plento ir greičio mėgėjas – plento dviratį, jei tiesiog pramogausite, važiuosite į darbą, parką, ar tiesiog ruošiatės su šeima važinėtis dviračių takais, reikėtų rinktis miesto, hibridinį ar bet kokį kitą patinkantį dviratį.“, – sako Marius Bernatonis, „Dviračių akademijos“ vadovas, buvęs profesionalus plento dviratininkas.

Buvusio profesionalaus dviratininko teigimu, daugeliui žmonių lemiamą vaidmenį atlieka dviračio kaina. Miesto ir hibridiniai dviračiai kainuoja mažiau, kadangi jie skirti daugiau pasivažinėjimui po miestą. Šių dviračių kaina gali svyruoti nuo 500 iki 1000 eurų (kainą lemia dviračio dizainas, sudėtinės dalys, kažkiek svoris). Kalnų dviračiai yra brangesni. Kaina priklauso ar planuojate dalyvauti varžybose ar tik mėgėjiškai važinėtis miške. Didžiausią kalnų dviračio kainą sudaro, kokia detalių grupė yra sudėta ant dviračio, toliau eina dviračio ratai, kuo lengvesni tuo brangesni, na ir dviračio rėmo svoris,( aliuminis ar anglies pluošto rėmas).

Tiems, kas nesiruošia dalyvauti varžybose MTB dviračio kaina svyruoja nuo 700 iki 1500 eurų.Tiems, kas galvoja apie varžybas, turi kažkokių tikslų rekomenduoju pirkti iškarto brangesnį dviratį, kaina svyruoja nuo 2000 iki 6000 eurų. Patys brangiausi yra plento dviračiai. Didžiausią kainą, kalbant apie važyboms skirtą dviratį, sudaro dviračio ratai, dviračio detalių komplektacija ir dviračio rėmas. Mėgėjiškas plento dviratis kainuoja nuo 1200 iki 1700 eurų. Lengvesnio su geresne kompletacija kaina svyruoja nuo 3000 iki 9000-10000 eurų.

„Dviračio gerumas labai individualus dalykas. Vieniems patinka važiuoti miške, kitiems plente, man asmeniškai plento dviratis labiau patinka, su juo lengviau važiuoti, kur kas didesnį maksimalų greitį galima išvystyti, per tą patį laiką daugiau kilometrų pravažiuoti nei su kalnų dviračiu. Renkantis dviratį pagal lytį didelio skirtumo nėra. Svarbiausia kad ant vieno dviračio nevažiuotų skirtingų ūgių žmonės, nes kažkuris iš jų iš karto jaus diskomfortą, jei dviratis bus per mažas ar per didelis. Jeigu moteris, vyras ir vaikas yra panašaus ūgio arba juos skiria 2-3 cm ūgio skirtumas jie gali dalintis tuo pačiu dviračiu.“, – apie dviračio pasirinkimą pasakoja M. Bernatonis, „Dviračių akademija“ vadovas.

Treneris ir buvęs profesionalus plento dviratininkas rekomenduoja dviratį pirkti tik dviračių parduotuvėse. Jose pirkdami dviratį visuomet gausite garantijas dviračio rėmui, detalėms. Jeigu planuojate finansus, seną dviratį pakeisti nauju, rekomenduotina rudenį. Pasibaigus dviračių sezonui, vyksta dviračių išpardavimas. Taigi tie žmonės, kurių neriboja finansai, dviračio dairytis turėtų pradėti jau gruodį-vasarį, kai pasirodo nauji dviračių modeliai.
„Dviračių parduotuvės nesiveža visų modelių dviračių. Todėl, jeigu norite kažko išskirtinio, greičiausiai tą modelį teks užsisakyti ir parduotuvę jis pasieks per 1-2 mėnesius. Dviračių parduotuvių konsultantais galima pasitikėti, tačiau, renkantis dviratį, rekomenduotina užsukti į dvi, tris parduotuves ir pasiteirauti tų pačių dalykų.“, – sako M. Bernatonis.

Prieš pradedant važiuoti dviračiu, pasak trenerio, būtina dviratį nuvežti patikrinti į dviračių parduotuvę, ar jis yra techniškai tvarkingas. Namų sąlygomis rekomenduotina patikrinti oro slėgį padangose, stabdžius. Jeigu dviračio grandinė yra surūdijusi, pirmiausia, būtina ją nuvalyti, o po to sutepti, dviračių grandinei skirtu tepalu.

Dviraciuakademija.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje