Kaip išsirinkti dviratininko šalmą?

Kažkodėl nusprendę šokti parašiutu, visuomet pasiimame parašiutą , tačiau nutarus pasivažinėti dviračiu, vis dar nedaug retas kuris ant galvos dedasi šalmą. Vieniems atrodo, kad nelaimė gali nutikti kitam, tik ne jam pačiam, kiti paprasčiausiai stinga žinių, kaip išsirinkti šalmą.

Išsirinkti tinkamą šalmą trenerio Mariaus Bernatonio teigimu, yra tikrai nesudėtinga. Visi šalmai skirstomi pagal dydžius: XS-49-51 cm; S-51-55 cm; M-55-59 cm; L-59-63 cm; XL62+. Skaičius reiškia galvos apimtį centimetrais. Jeigu žmogus prieš tai šalmo neturėjo ir savo galvos apimties nežino, ją galima pasimatuoti centimetru namuose arba galima tiesiog nueiti į dviračių parduotuvę ir joje pasimatuoti keletą šalmų.

„Daugelis šalmų yra reguliuojami, todėl užsidėjus juos galima prisiveržti arba atlaisvinti. Pagrindinis reikalavimas – užsidėjus ir susireguliavus šalmą, jis neturi spausti galvos, o po tam tikro laiko jūs turite jo apskritai nejausti. Šalmas turi būti tarsi patogi kepurė, kurią užsidedate ir po tam tikro laiko pamirštate, kad esate su juo. Todėl prieš įsigydami šalmą, turėtumėte pasimatuoti kuo daugiau šalmų.“, – kaip išsirinkti šalmą sako „Dviračių akademijos vadovas, buvęs profesionalus plento dviratininkas.

Pasak M. Bernatonio, prieš perkant dviratininko šalmą, svarbu nepamišti keleto svarbių dalykų: pirma, su savimi turėti dėvimus dviratininko akinius. Matuojantis šalmą juos reikėtų užsidėti ir šalmas jų neturėtų kelti aukštyn ar stumti žemyn. Akiniai taip pat neturi kelti šalmo į viršų, o dėvint šalmą ir akinius neturi jaustis jokio diskomforto.
Rekomenduoju turėti ir dviratininko kepurėlę (jos galite paprašyti ir parduotuvėje) ar kepurę, kurią dėvite treniruočių metu žiemą. Jeigu šalmo dydis jums yra tinkamas, užsidėkite kepurėlę ir dar kartą užsidėkite šalmą, akinius ir pasitikrinkite, ar jums niekur nespaudžia, ar šalmas yra patogiai prigludęs, ar nejaučiate jokio diskomforto.“, – sako treneris.

Pasak jo, jeigu dviratininkas pirkdamas šalmą pasinaudos visais šiais reikalavimais, dviračiu tikrai važinės saugiai.

Dviraciuakademija.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje