Kovo mėnesį rašėme kaip išsirinkti dviratį. Tikimės jog tai jau padarėte, o kartu nepamiršote nusipirkti ir vieno gyvybiškai svarbaus atributo – šalmo. Jei to dar nepadarėte dviračių akademijos „Bernatonio akademija“ įkūrėjas Marius Bernatonis vėl skuba Jums į pagalbą.

Išsirinkti tinkamą šalmą yra kur kas paprasčiau, negu išsirinkti tinkamą dviračio dydį. Šalmai yra suskirstyti į dydžius: XS-49-51 cm; S-51-55 cm; M-55-59 cm; L-59-63 cm; XL62+. Nurodyti skaičiai ta yra galvos apimtis centimetrais. Jeigu prieš tai neturėjote šalmo ir nežinote savo galvos apimties, galvos apimtį galite pasimatuoti namų sąlygomis, arba paprasčiausias būdas tiesiog nueiti į dviračių parduotuvę ir ten pasimatuoti keletą dydžių.

Dauguma šalmų yra reguliuojami, todėl užsidėję šalmą ant galvos galite jį prisiveržti arba atlaisvinti. Pagrindinis dalykas užsidėjus ir susireguliavus šalmą – šalmas neturi jums spausti galvos, ir po tam tikro laiko jūs turite jo apskritai nejausti. Šalmas turi būti tarsi patogi kepurė, kurią užsidedate ir po tam tikro laiko pamirštate, kad esate su juo. Todėl prieš įsigyjant šalmą, rekomenduojame pasimatuoti kuo daugiau šalmų, kad rastumėte sau patogiausią.

Prieš perkant dviratininko šalmą, taip pat svarbu nepamišti keletos svarbių dalykų: pirma, turėkit su savimi savo dėvimus dviratininko akinius. Matuojantis šalmą užsidėkite ir akinius, šalmas jų neturi kelti aukštyn ar stumti žemyn, akiniai taip pat neturi kelti šalmo į viršų. Dėvėdami šalmą ir akinius neturite jausti jokio diskomforto.

Antra turėkite su savimi dviratininko kepurėlę (jos galite paprašyti ir parduotuvėje) ar kepurę, kurią dėvite treniruočių metu žiemą. Jeigu šalmo dydis jums yra tinkamas, užsidėkite kepurėlę ir dar kartą užsidėkite šalmą, akinius ir pasitikrinkite, ar jums niekur nespaudžia, ar šalmas yra patogiai prigludęs, ar nejaučiate jokio diskomforto. Jei taip, sveikiname, jūs jau radote savo šalmą.

„Važiuojant dviračiu šalmą būtina dėvėti visada – ir treniruotės metu, ir tiesiog važinėjant po miestą, nes juk niekada nežinai, kas gali nutikti. Mane asmeniškai šalmas yra išgelbėjęs ne vieną kartą“ – sakė M.Bernatonis.

Dviraciuakademija.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje