Treniruotės planas-tai savotiškas kelias į tikslą, nors kad ir kaip kruopščiai ir detaliai būtų sudarytas,niekada negali būti absoliučiai teisingas. Įvairus netikslumai įsiterpia į idealia skaičiavimų struktūra. Todėl tikroji reakcija į krūvį paprastai skirsis nuo tos kurios TIKĖJAISI.

Paprastas ir dažniausiai nutinkantis pavyzdys. Dažniausiai tai nutinka pavasarį, rudenį, kada oro sąlygos yra permainingos.Tarkim, dviratininkas ruošiasi lenktynėms, liko 3 dienos iki starto.Važiuoja treniruote, padaro atitinkamą darbą, prie tam tikrų pulso zonų.Tada suprakaitavęs, sugalvoja sustot nusipirk pavalgyt, kavos atsigert ,įeina į šiltą patalpą viduje atvėsta, išeina į lauką ir perpučia.Va ir turi ligą.

Susirgimą sukelia staigus atšalimas, kurį sąlygoja išsiplėtusios paviršinės odos kraujagyslės ir kapiliarai. Organizmas krūvio metu per odą labai efektyviai aušina organizmą, nes jei tai nevyktų organizmas gautų taip vadinamą šiluminį smūgį.

Taigi sportuojant reikia nepadaryti dviejų klaidų: neprisirengti per daug, kad netrukdyti jūsų “varikliui” aušintis ir baigus treniruotę nepamiršti nedelsiant apsirengti šiltą ir sausą aprangą, nors ir jaučiate, kad to nereikia. Situacija dar pablogėja jei yra vėjuota, tada dėl konvekcijos organizmas atšąla akimirksniu. Organizmui atšalus krenta jo atsparumas priešintis ligoms, padidėja gleivinių kraujagyslių pralaidumas ir ten nuolatos tūnantys virusai sukelia taip vadinamas peršalimo ligas.

Visas pradirbtas sunkus darbas nebe turės jokios naudos.Grįšit po ligos ir jums reikės dar minimum 10-14 dienų, kad organizmas adaptuotųsi prie krūvio.

Todėl saugokit save.Nepamirškit VISADA turėti kišenėje neperpučiamą liemene, arba striuke nuo lietaus.

Dviraciuakademija.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje