Dviračių sezono pabaiga: ką tai reiškia ir ką aš patarčiau dviratininkui mėgėjui.
Kaip žinia, Lietuvoje dviratininkams mėgėjams sezonas (lenktynės) prasideda ankstyvą pavasarį ¬- kovo pabaigoje, balandžio pradžioje. O baigiasi visiems skirtingai – vieniems dviratininkams sezono viduryje (kai jau nebegali žiūrėt į dviratį, tačiau patys yra dėl to kalti, bet to nesupranta), kitiems rugsėjo mėnesį (nes „kiek gi galima“), o kiti pabaigia visą lenktynių kalendorių ir, kaip mes sakom dviratininkų kalba, „atsivažinėja“.
Ką pirmiausia patarčiau daryti dviratininkams, kurie baigiantis sezonui nebegali žiūrėti į savo dviratį – tai nuplauti dviratį, nes jo nebeprireiks. Dviratį nuplovus užrakinti jį į sandėliuką bent 3-4 savaitėms ir veikti tą, ko labiausiai pasiilgo sezono metu, kitaip tariant – „atitrūkti nuo režimo“. Kitaip tariant„pasileisti plaukus“.
Tie dviratininkai, kurie pabaigė sezoną ir vis dar nori važiuoti ant dviračio – važiuokit, tik tą darykit 1-3 kartus per savaitę, ne daugiau. O jūsų važiavimas turėtų būti kaip „važiavimas-turistavimas“. Tai reiškia, jokiu specialių atkarpų, finišų ir apkrovų širdžiai neturi būti, tiesiog aktyvus poilsis. Tačiau aš visada esu „už“ dviračio padėjimą į šoną, bent trumpam laikui.
Pailsėjus ir pajutus norą vėl „kažką veikti“, galite palaipsniui pradėti ruoštis artėjančiam sezonui. Sezono pasiruošimą turite pradėti nuo to, kas buvo Jūsų didžiausi trukdžiai praėjusio sezono metu. Pvz., jei skauda nugarą treniruotės metu – turite stiprinti nugarą, jei trūksta ištvermės – turite pradėti daryti tam tikrus pratimus ištvermei didinti. Turėtumėte visų pirma žinoti savo visus „minusus“, juos susidėlioti ir iki sezono pradžios ir juos paversti „pliusais“.
Taip pat turiu pasakyti, kad pastebėjau didelę klaidą , kurią daro mėgėjai – važiuoja ant staklių visą žiemą. Patarčiau to nedaryti, kadangi ilgas važiavimas ant staklių tik mažina motyvaciją ir neturi tokio didelio efekto, kaip treniruotė plente. Žiemą patarčiau daugiau laiko skirti bendram fiziniam pasiruošimui.
Tai yra stakles iškeisti į bėgimą, plaukimą, slidinėjimą, treniruotes su TRX virvėmis, fitneso kamuoliu, bet kokius pratimus, kurie stiprina kojas, rankas, nugarą, pilvo presą. Stakles siūlau naudoti tik kaip apšilimą prieš bendro fizinio pratimus, treniruotes su kamuoliu ar virvėmis. Manau tikrai pastebėsite skirtumą. Pateiksiu vieną pvz.: staklės-30 min; kamuolys -45 min; staklės-15 min.
Baigdamas savo „pamokslą“, noriu padėkoti visiems dviračių mylėtojams, kurie prisijungė prie MB akademijos. Pasistengsiu, kad čia sau rastumėte daug naudingos informacijos, patarimų, taip pat informacijos apie lenktynes, treniruotes ir apie Lietuvos profesionalų pasiekimus.
Tikiu, kad jeigu jau čia atėjote, vadinasi jau yra noras siekti kažko daugiau arba tiesiog šiaip domitės dviračių sporto šaka ir norite pagilinti savo žinias. Taigi mano tikslas yra palengvinti Jums jūsų kelia tikslų pasiekimo link. Pažadu, kad nebusiu įkyrus ir mano žinutės Jus pasieks ne dažniau, nei Kim Kardashian vėl apsinuogins internete